Narodowe Czytanie 2024 w filiach bibliotecznych

Wszystkie filie biblioteczne w Kozłowie, Złotnikach i Żarczycach Dużych przy współpracy SP w Złotnikach i SP w Żarczycach Dużych włączyły się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania był dramat J. Słowackiego „Kordian”. Młodzież SP w Złotnikach czytała wybrane fragmenty tekstu. Wysłuchała także wokalnych wersji utworów „Hymn” i „Z pamiętnika Zofii Bobrówny” J. Słowackiego. Akcja odbyła się w plenerze na terenie Szkoły, na tle przygotowanej dekoracji poświęconej twórczości poety. Na koniec spotkania uczniowie przybijali okolicznościową pieczęć na egzemplarzach „Kordiana”. Biblioteka w Kozłowie do wspólnego czytania zaprosiła mieszkańców Kozłowa, KGW “My Kozłowianki”, druhów OSP Kozłów oraz OSP Wiśnicz, jak również panią sołtys Kozłowa Aleksandrę Więckowicz i radnego pana Piotra Malinowskiego. W bibliotece w Żarczycach Dużych w Narodowym Czytaniu wzięli udział:

-Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki “Dialog”.

-Uczniowie klasy 7 z nauczycielem.

Również w Żarczycach Dużych na czytelników czekał pamiątkowy stempel, który można było przyłożyć na własnych egzemplarzach tekstu.

Wydarzenia przebiegły w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy za rok do kolejnej edycji Narodowego Czytania.

J. Słabisz, A. Świerczyńska, A. Stańczyk