Anna Błachucka w Muzeum Niepodległości w Warszawie z powieścią Rodem z Kozłowa

W dniu 9 października w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyło się spotkanie promujące I wydanie “Rodem z Kozłowa. Losy powstańca styczniowego Napoleona Zygmunta Rzewuskiego herbu Krzywda i jego rodziny” Anny Błachuckiej. Pani Ania z zainteresowaniem opowiedziała warszawskiej publiczności o początkach powstawania powieści i o trudnych poszukiwaniach potomków naszego bohatera. “Wszystko zaczęło się od słowa” – mówiła wczoraj na spotkaniu. Słowo krytyczne wygłosił Andrzej Zaniewski, pisarz i krytyk literacki. O wartościach literackich powieści wypowiedział się dziennikarz i literat Andrzej Piskulak. Publiczność mogła posłuchać on-line fragmentu książki w wykonaniu Dawida Żłobińskiego, znakomitego aktora z Teatru Żeromskiego w Kielcach. Na wczorajszym spotkaniu obecna była rodzina Rzewuskich, która przygrywała na instrumentach i śpiewała “Balladę Kozłowską” do której słowa napisała Anna Błachucka a muzykę skomponowała pra, prawnuczka Napoleona, Elżbieta Rzewuska-Ilczuk. Na zakończenie Pani Anna otrzymała gromkie brawa z zachwytu dla jej osoby jak i publikacji. Obecny na spotkaniu burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz – Paweł Król wręczył kwiaty, złożył podziękowania i gratulacje. “Rodem z Kozłowa” doczekało się już drugiego wydania, które można było zakupić i otrzymać autograf pisarki. Spotkanie prowadził Pan Piotr Maroński, bibliotekarz z Muzeum Niepodległości. Dyrekcji Muzeum Niepodległości serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Zdjęcia: Muzeum Niepodległości w Warszawie/MGBP Małogoszcz

M. Kot