Światowy Dzień Drzewa w Złotnikach

10 października obchodzony jest jako Światowy Dzień Drzewa. Biblioteka w Złotnikach zaprosiła uczniów SP w Złotnikach na spotkanie czytelnicze. Dzieci wysłuchały opowiadania z tomu “Drzewo do samego nieba” M. Terlikowskiej o drzewie, wokół którego toczy się życie małych mieszkańców kamienicy. Tekst promuje wartości tj. ekologia oraz przyjaźń. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólne wykonanie makiety drzewa z wykorzystaniem darów jesieni (kasztany, liście) oraz jednoczesnym nazywaniem poszczególnych części budowy tej wspaniałej rośliny. Młodzi czytelnicy korzystali z poglądowych książek o tematyce dendrologicznej, zgromadzonych na specjalnej wystawce. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

A. Świerczyńska